sobota, 7 listopada 2009

Już jutro (8 XI 2009) o 15:30 Msza Św. w rycie trydenckim w brwinowskim kościele

Szanowni Państwo,

przypominamy, że w jutrzejszą niedzielę (8 XI 2009) o godz. 15:30 w naszym kościele odbędzie się kolejna Msza Św. w rycie trydenckim. W jej trakcie modlimy się m.in. w intencji zwiększenia częstotliwości celebry do dwóch Mszy w miesiącu.
Informujemy także, iż - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - zadebiutuje nasz sklepik tradycyjny. W najbliższą niedzielę pojawi się ok. 10 najlepszych pozycji dotyczących Mszy Świętej, w tym reprint Mszalika Rzymskiego, na który urządzimy subskrypcję.
***
Prosimy o przekazanie linku do naszej strony zainteresowanym znajomym!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)