niedziela, 10 stycznia 2010

Styczniowa Galeria Mszowa

Szanowni Państwo, poniżej prezentujemy zdjęcia z dzisiejszej celebry. Kolejna Msza Święta w starszej formie rytu rzymskiego - w drugą niedzielę lutego 2010!2 komentarze:

  1. Miałam przyjemnośc uczestniczyć w styczniowej Eucharystii.Przeżycie naprawdę niesamowite.Taka Msza wymaga skupienia i ogromnego zaangażownaia. Cieszę się, że w Brwinowie mamy jako parafianie możliwośc uczestnictwa w takiej Mszy.Nasza Parafia jest naprawdę wyjątkowa!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nam proboszcz i biskup odmówił i nic nie możemy zrobić, nawet porozmawiać.

    OdpowiedzUsuń

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)