niedziela, 30 maja 2010

Msza św. w starym rycie (trydenckim) w Brwinowie – 13 czerwca godz. 15.30

W drugą niedzielę czerwca tj. 13.06.2010, o godzinie 15.30 sprawowana będzie w kościele św. Floriana w Brwinowie Msza św. w starym rycie.
Odprawiać ją będzie tym razem, ze względu na nieobecność ks. Radosława Wasińskiego – lokalnego wikariusza, ks. dr Piotr Paćkowski, kapłan diecezji siedleckiej, adiunkt w Instytucie Muzykologii Kościelnej KUL, prowadzący scholę gregoriańską na KULu. Obsługę ministrancka zapewnią ministranci z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Prosimy uczestników o wcześniejsze przybycie tj. o 15.15 , gdyż przed Mszą św. ks. Piotr poprowadzi krótką próbę śpiewu jednej z części stałych (Sanctus).
Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)