wtorek, 4 maja 2010

Wyjątkowa Msza Święta w najbliższą niedzielę (9 V 2010)

Comiesięczna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim (trydencka) zostanie odprawiona w niedzielę 9 V 2010 o godz. 15.30 w kościele św. Floriana w Brwinowie.

Mszę Świętą celebrować będzie ks. dr Piotr Paćkowski, kapłan diecezji siedleckiej, wykładowca na Wydziale Muzykologii Kościelnej KUL, specjalizujący się w zakresie chorału gregoriańskiego.

Oprawę muzyczną zapewni schola z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie pod kierunkiem p. Agnieszki Mycki. Służyć do Mszy św. będą ministranci z tego samego kościoła w Lublinie.

Prosimy o nieco wcześniejsze przybycie (15 min), gdyż przed Mszą św. odbędzie się próba śpiewu częsci stałych do Mszy św.

Jak zwykle do nabycia dostępne będą książki dotyczące duchowości i liturgii trydenckiej z naszego mini sklepiku, którego ofertę prezentowaliśmy już któregoś razu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)