niedziela, 12 września 2010

Nowy celebrans: ks. Bolesław Kielan

W niedzielę 12 września Mszę w starszej formie rytu rzymskiego odprawił w Brwinowie ks. Bolesław Kielan. Zgodnie z wolą Abp. Kazimierza Nycza ks. Kielan został niedawno skierowany do naszej parafii, aby świadczyć tu pomoc duszpasterską. Jego poprzednią placówką był Jazgarzew, gdzie m.in. odprawiał Mszę "trydencką".

Ks. Bolesław Kielan jest obecnie drugim - obok ks. Radosława Wasińskiego - kapłanem naszej parafii odprawiającym również w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Obu naszych celebransów polecamy, podobnie jak Księdza Proboszcza, modlitwie uczestników Mszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)