środa, 27 października 2010

Msza w Pruszkowie

W piątek 29 października 2010 r. o godz. 19.30 w kościele Św.Kazimierza w Pruszkowie zostanie odprawiona Msza św. wg. Mszału bł.Jana XXIII. Celebransem będzie ks. Łukasz Kadziński. Terminy następnych Mszy św. w tym miejscu będą ustalane na bieżąco.

2 komentarze:

  1. Msza odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 12 listopada 2010 roku o godz. 19;30

    OdpowiedzUsuń
  2. Quis ut Deus! To zawołanie Św. Michała Archanioła... i Zgromadzenia Księży Michalitów którzy mieli strzec wiary nieskażonej.BŁ.Ks. Bronisław Markiewicz-Ojciec Założyciel powiedział, że jeżeli jego synowie nie będą tego czynili, staną się niepotrzebni a ich miejsce zajmą inni.Dziś zainfekowani elitą intelektualną typu Żakowski,Niesiołowski z legionem podobnych, udają,że nic się nie stało... W moim przekonaniu inni zajęli ich miejsce-to właśnie tacy jak Pan.

    OdpowiedzUsuń

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)