piątek, 30 września 2011

Plakaty do pobrania - i wieszania!

Nasza Msza odprawia się już od początku września o wiele częściej, ale jest wiele osób, które sobie tego nie uświadamiają, nawet mimo ogłoszeń w kościele. Zwłaszcza w pobliskich parafiach wiedza o tym, że w Brwinowie jest "trydencka" Msza co niedzielę, jeszcze się nie przebiła.

Tym ważniejsza jest akcja informacyjna z naszej strony. Dlatego udostępniamy obecnie wszystkim narzędzie tej akcji: estetyczny plakat, zawierający wszystkie podstawowe informacje.

Plakat można pobrać TUTAJ. Potem trzeba go wydrukować, najlepiej w kolorze - i zawiesić w miejscu widocznym dla ludzi. Zachęcamy do tego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)