niedziela, 25 listopada 2012

Czuwanie nocne w WARSZAWIE (7-8 grudnia)DUSZPASTERSTWO TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ PRZY KOŚCIELE ŚW. KLEMENSA W WARSZAWIE UL. KAROLKOWA 49 SERDECZNIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W MODLITEWNEJ NOCY CZUWANIA Z NIEPOKALNIE POCZĘTĄ NMP. MODLITWA ROZPOCZNIE SIĘ 7 XII O GODZ. 21.30 A SKOŃCZY 8 XII NAD RANEM... OKOŁO GODZINY 5.30.
RAMOWY PROGRAM CZUWANIA:
§  7 XII 2012 godz. 21.30 (z racji pierwszego piątku) Msza święta w rycie trydenckim o NSPJ z  litanią oraz aktem zadośćuczynienia i poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
§  Nieszpory maryjne.               
§  8 XII 2012 około północy Msza święta w rycie trydenckim z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.                     
§  Adoracja Najświętszego Sakramentu.
§  Części świętego Różańca.                            
§  Rozważanie Bożego Słowa i Katechizmu.                          
§  Modlitwa indywidualna oraz tradycyjne pieśni.               
§  Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu NMP.                        
(UWAGA: Zgodnie z indywidualnym pragnieniem możemy być zaopatrzeni w kanapki i termos z kawą oraz w zależności od temperatury w cieplejszą odzież!)
ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO I DO SPOTKANIA!
CUM DEO! O.KRZYSZTOFBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)