niedziela, 18 listopada 2012

Ogłoszenia w niedzielę 18 listopada 2012


1. Dzisiaj według starszego kalendarza 25. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego.

2. Zapraszamy na Msze recytowane we wtorki i czwartki, o godzinie 19,00. W tym tygodniu i we wtorek, i w czwartek mamy liturgiczny obchód ku czci męczenników:

- we wtorek 20 listopada świętego Marcina I, papieża i męczennika z VII wieku, który aż do ofiary z własnego życia bronił wolności Kościoła przed nadużyciami cesarza;
- w czwartek 22 listopada świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, wymienianej w Kanonie rzymskim, patronki muzyki kościelnej.

3. Następna niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. Intencje mszalne, także na Msze „trydenckie”, można zamawiać albo bezpośrednio po Mszy w zakrystii, albo w godzinach urzędowania w kancelarii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)