poniedziałek, 31 grudnia 2012

Ogłoszenia z Niedzieli w Oktawie Bożego Narodzenia1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego.

2. Msze „trydenckie” w tym tygodniu:

We wtorek 1 stycznia obchodzimy Oktawę Narodzenia Pańskiego – Msza o g. 15.

W czwartek 3 stycznia dzień powszedni – Msza o g. 19.

3. W następną niedzielę, 6 stycznia obchodzimy święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Po Mszy poświęcenie kadzidła i kredy.

4. Już teraz uprzedzamy, że w drugą niedzielę stycznia (tzn. 13 stycznia) po Mszy odbędzie się w organistówce spotkanie opłatkowo-kolędowe. Przypomnimy o tym w następną niedzielę.

1 komentarz:

  1. Mam takie zapytanie: czy nie można zrobić czegoś, żeby organista utrzymywał prawidłowe tempo śpiewu, szczególnie mszalnego śpiewu. Ja jestem naprawdę, od samego początku, jak tylko się pojawił, pod wrażeniem jego możliwości wokalnych, i zawsze podziwiam jego kondycję, szczególnie podczas Drogi Krzyżowej. Ale pewne zasady w muzyce obowiązują. Gdyby nie śpiewał wszystkiego tak szybko, to może lepiej wyglądałaby jego współpraca z odprawiającym Mszę św. księdzem. A może i ludzie włączyliby się do śpiewania, mając jakieś ksero, czy na wyświetlaczu. Właśnie, dlaczego nie wyświetla się tekstów na Mszy trydenckiej? Może zafundować organiście metronom.

    OdpowiedzUsuń

Ojciec Święty Benedykt XVI:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. ... Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła.

Motu proprio "Summorum Pontificum" (2007)